Letni obóz capoeira z mestre NEM

W piątek 29.05.20r otrzymaliśmy wytyczne GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży wraz z zielonym światłem do organizacji wypoczynku dla dzieci. Otrzymaliśmy również oświadczenie z ośrodka, w którym będziemy zakwaterowani. Poniżej można się z nim zapoznać.

Treningi capoeira, maculele, animacje taneczne, gry i zabawy, basen, słońce, wycieczki oraz wiele więcej.

Letni obóz sportowy Capoeira

Serdecznie zapraszamy na trzeci letni obóz sportowy Capoeira organizowany przez poznański klub sportowy w terminie 27.06-06.07 2020r, na którym gościem specjalnym będzie nasz mistrz, mestre Nem.

Obóz sportowy odbędzie się w kompleksie turystycznym “Sudety” ośrodek Banderoza w Głuchołazach. Do dyspozycji będziemy mieć pokoje z łazienkami w obiekcie po generalnym remoncie! 🙂

Do  dyspozycji jest 5,5 hektara ogrodzonego terenu, na którym znajduje się:
-przestronna jadalnia z pysznymi posiłkami,
-basen z ratownikiem,
-tereny rekreacyjne,
-kawiarenka internetowa,
-wypożyczalnia rowerów turystycznych, gier plenerowych,
-jaskinia solna
-całodobowa opieka medyczna.

Do tego ogromna hala sportowa o powierzchni 1800 m2 , mata puzzlowa i zapaśnicza do dyspozycji.

Letni obóz capoeira z mestre Nem, czyli
“3 Encontro de verão”

Termin obozu: 27.06-06.07.2020r

Koszt obozu, cena podstawowa: 1690 zł.

Przy wpłacie zaliczki w wysokości 450 zł (lub całej kwoty) do 31 maja 2020r obowiązuje cena promocyjna obozu w wysokości 1590 zł.

Zniżka rodzinna*: 100zł/os dla rodzeństwa, rodzica.

*zniżka od kwoty podstawowej, dla drugiej i kolejnych członków rodziny.

Cena dla graduados (instruktorów) / osób towarzyszących:
Koszt obozu: 1190zł
Cena promocyjna przy wpłacie do końca 31 maja 2020r (zaliczki 450zł lub całej kwoty): 1090zł

Zaliczki lub całą kwotę za obóz proszę wpłacać na konto :

KS Capoeira Camangula Poznań:
mBank: 92 1140 2004 0000 3102 7910 7234
Tytułem: “imię i nazwisko, GŁUCHOŁAZY 2020”


Formularz zgłoszeniowy ——->KLIKNIJ TUTAJ <——-


Kadra/opiekunowie:

Kadra obozowa:
-mestre Nem (7dni) od 28.06-4.07.2020
-intrutor Magrao (cały obóz)
-więcej informacji wkrótce …..

Kierownik obozu:
– Edyta Dziubińska – pedagog, wychowawca z dwunastoletnim doświadczeniem zawodowym

opiekunowie:
-instrutor Magrao – Marcin Kita
-monitora Moranguinho – Martyna Wocial
-monitor Gato – Krzysztof Nowak

Cena obejmuje:

 • Zakwaterowanie w pokojach 4, 6 osobowych
 • Wyżywienie: cztery posiłki dziennie bez ograniczeń, śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu.
 • Treningi codziennie – 2×1,5 godz. hala sportowa, boiska trawiaste, sztuczna murawa, boiska piaskowe (w tym beach soccer)
 •  opiekę medyczną.
 • Wycieczka autokarowa z przewodnikiem – Kopa Biskupia  (PL/CZ)
 • Ogniska z kiełbaskami (zamiennie za kolację)
 • Sesje w Jaskini Solnej
 • Mini orlik, boiska wielofunkcyjne i boiska piaskowe na terenie Ośrodka
 • Korzystanie z sauny i siłowni (zewnętrznej i wewnętrznej)
 • Wypożyczalnia gier plenerowych: Twister, Yenga XXL oraz Mega Bierki, i inne.
 • Rajd NOCNY „na sznurku” – nocne przejście zboczem Góry Chrobrego, złotonośne szlaki, dwa źródła światła… Rajd trwa od godziny 21.30 do 00.30  (dla osób pełnoletnich)
 • Korzystanie z urządzeń ośrodka (sprzętu sportowego, sprzętu multimedialnego, kawiarenki internetowej i innych)
 • Wypożyczalnia rowerów turystycznych (bezpłatnie)
 • Codziennie basen odkryty (na terenie ośrodka z ratownikiem)
 • Dyskoteki, karaoke,
 • Możliwość korzystania z pralni na terenie Ośrodka
 • programy treningowe dla dzieci i młodzieży z MESTRE NEM oraz kadrą Capoeira Camangula
 • zajęcia capoeira, treningi maculele, samba, akrobatyka, treningi na sali oraz w plenerze, lekcje muzyczne
 • dla najmłodszych dodatkowe atrakcje, gry i zabawy
 • Joga – rozciąganie statyczne dla osób trenujących sztuki walki
 • zawody capoeira dla uczestników obozu
 • wieczorki integracyjne, wieczorki filmowe
 • animacje taneczne
 • wieczorne rodas
 • ubezpieczenie NNW
 • koszulka okolicznościowa oraz worek na abada, koszulkę i corda (wzmocnione rogi z metalowymi obwódkami, mocne nylonowe uchwyty, wodoodporny)
 • dojazd autokarem z Poznania (możliwa organizacja dojazdu większych grup (min.10 osobowych) z innych miast w Polsce: Kraków, Wrocław, Gdańsk, Warszawa, Myszków, Sosnowiec, Częstochowa, Katowice, etc).
 • UWAGA! Pełną rozmiarówkę koszulek gwarantujemy przy rejestracji do 31 maja.


Liczba miejsc ograniczona !


Planujemy więcej atrakcji, które będziemy potwierdzać i dodawać na stronę.

Warunkiem wzięcia udziału w obozie sportowym organizowanym przez Klub Sportowy Capoeira Camangula Poznań i wykupienia ubezpieczenia NNW jest konieczność wypełnienia karty kwalifikacyjnej oraz podpisanie regulaminu. Skan wypełnionej karty (osoby spoza Poznania) należy przesłać na adres meilowy: magrao@camangula.pl do 22 czerwca 2020r . Po tym terminie organizator nie gwarantuje wykupienia ubezpieczenia NNW
(rodzić/opiekun sam musi go wykupić i przedstawić ubezpieczenie Organizatorowi). Oryginał karty kwalifikacyjnej proszę przekazać najpóźniej w dniu wyjazdu.

Formularz zgłoszeniowy ——->hKLIKNIJ TUTAJ <——-

KONTAKT:
Marcin Kita, tel. 503004684, e-mail: kontakt@camangula.poznan.pl

Zapraszamy!

OGÓLNE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA:
-Oświadczmy, że Ośrodek Banderoza spełnia warunki bezpieczeństwa m.in. dołączam opinię Straży Pożarnej, obiekt jest przeznaczony głównie do wypoczynku dzieci i młodzieży.
-Oświadczamy, że dysponujemy infrastrukturą obiektu zapewniającą izolację osobą z objawami chorobowymi (izolatki w osobnych budynkach od miejsca zakwaterowania grup).
-Ośrodek Banderoza to prawie 5,5h terenu, jest możliwość zapewnienia grupom odpowiedniego dystansu społecznego.
-Oświadczamy, że zapewnimy środki higieniczne osobom zatrudnionym i uczestnikom w ilości wystarczającej (dozownik do dezynfekcji dłoni przed wejściem do każdego budynku w ośrodku, dozowniki do mydła w każdej toalecie). W przypadku zaostrzenia ryzyka będziemy wyposażeni w dodatkowe środki ochrony osobistej.
-W dniu przyjazdu każdy uczestnik będzie zobowiązany do zapoznania się z regulaminem uczestnictwa zawierającego zasady bezpieczeństwa uwzględniające stan zagrożenia epidemicznego.
-Wprowadzone zostaną odpowiednie instrukcje w widocznych miejscach tj. instrukcja mycia rąk, dezynfekcji rąk, prawidłowego zdejmowania maseczki, prawidłowego zdejmowania rękawiczek oraz oznakowanie pozwalające na określenie maksymalnej ilości osób jaka może przebywać w danej przestrzeni zamkniętej.
-Oświadczamy, że pracownicy ośrodka Banderoza zostaną odpowiednio przeszkoleni z zakresu zachowania zasad bezpieczeństwa w okresie COVID19. Będą zaopatrzeni w środki ochrony osobistej. Wprowadziliśmy procedury prewencyjne dotyczące pracowników. Kontrolujemy ich stan zdrowia przeprowadzając z nimi wywiad i mierząc temperaturę. Ponadto wśród obsługi został stworzony etat, który będzie zajmował się wyłącznie odkażaniem wszelkich powierzchni tzw. wspólnych, które mogą być szczególnie narażone: stoły, blaty, klamki, włączniki, uchwyty, siedziska itp.

ZAKWATEROWANIE:
-Oświadczamy, że zakwaterowanie uczestników odbywać się będzie na zasadzie wymiany turnusu z ograniczeniem do minimum kontaktu z innymi grupami . Pomiędzy turnusami ośrodek/pokoje/części wspólne (blaty, klamki, poręcze, włączniki itp.), będą poddawane dodatkowemu sprzątaniu i dezynfekcji. W dniu przyjazdu po wyjściu z autokaru, zostanie wydzielona strefa do mierzenia temperatury uczestnikom (temperaturę będzie mierzyła pielęgniarka z ośrodka).
-Zakwaterowanie uczestników wypoczynku będzie wcześniej zaplanowane z organizatorem, zobowiązujemy się do wcześniejszego wysyłania grafiku w pokojach na grupy wychowawcze, aby
zapobiec gromadzenie się w jednym miejscu. Zapewnimy dwa niezależne wejścia do budynku, a pawilony w przypadku większych grup (powyżej 45/50os.) będą stanowiły pojedyncze budynki mieszkalne, a w razie grup mniejszych będą dzielona na dwa niezależne skrzydła z osobnymi wejściami.
-Oświadczamy, że w Ośrodku Banderoza zapewnimy odpowiednią liczbę miejsc noclegowych w jednym pokoju lub namiocie będą znajdowali się uczestnicy tej samej grupy. Liczba dzieci w jednym pokoju max.4osoby przy zachowaniu 4m2 na jedną osobę.
-Prowadzona będzie bieżąca dezynfekcja toalet, po wcześniejszym ustaleniu z organizatorem. W każdej toalecie będzie znajdował się dozownik z mydłem.
-Z sal w pawilonach zostaną usunięte paletki do tenisa stołowego.

WYŻYWIENIE:
-Jadalnia w ośrodku to 407m2, pozwala nam to na swobodne przyjęcie na jednej turze 100 osób w dwóch salach. W trakcie turnusu będą odpowiednio 2, albo 3 tury posiłków w zależności od ilości osób na danym turnusie, aby jak najmniej osób przebywało jednocześnie w jadalni. Między posiłkami/turami będzie dokonywana dezynfekcja blatów, oparć, siedzisk, włączników itp. Pomieszczenie będzie stale wietrzone.
-Do odwołania przy śniadaniach i kolacjach nie będzie obowiązywał szwedzki stół, śniadania i kolacje będą serwowane do stolików lub wydawane pojedynczo przez obsługę ośrodka, obiad będzie wydawany w przestrzeni dzielącej dwie sale z zachowaniem dyscypliny utrzymania 2-metrowej odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce, poprzez zastosowanie widocznych wskazówek – naklejki na podłodze.
-Z jadalni do odwołania zostanie usunięty ogólnodostępny dozownik z wodą, cukierniczki, solniczki, pieprzniczki itp. (wydawane bezpośrednio przez obsługę) , wazoniki, serwety.
-Miejsca do konsumpcji będą przydzielone wcześniej z pracownikiem ośrodka i w miarę możliwości będą stałe.
-Noszenie osłon ust i nosa oraz rękawiczek w trakcie konsumpcji nie będzie wymagane.
-Przy jednym stoliku, będą siedzieć uczestnicy tej samej grupy wychowawczej. Między stolikami będzie zachowana odpowiednia przestrzeń.
-Na zewnątrz zostanie wyznaczona bezpieczna strefa dla gości oczekujących na wejście.
-Przy wejściu na stołówkę dozowniki z płynem do dezynfekcji, każdy uczestnik zobowiązany będzie do dezynfekcji rąk zgodnie z załączonymi instrukcjami.

OPIEKA MEDYCZNA:
-Oświadczamy, że w Ośrodku Banderoza całodobowo nad zdrowiem uczestników będzie czuwała pielęgniarka oraz dyżurujący lekarz pediatra. Dysponujemy infrastrukturą obiektu zapewniającą izolację osobom z objawami chorobowymi (izolatki w osobnym budynkach od miejsca zakwaterowania grup).
Pielęgniarka jeśli zostanie wyznaczona przez Kierownika wypoczynku, będzie dokonywała pomiaru temperatury.

OBIEKTY SPORTOWE:
Hala Ośrodka Banderoza ma powierzchnię 1800m2 – jednocześnie w hali może przebywać 32 uczestników plus 3 trenerów z zachowaniem poniższych zasad:
brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC),
– dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,
-korzystanie z sprzętu treningowego przywiezionego przez grupę
-obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,
Infrastruktura zewnętrzna o charakterze otwartym
-Orliki, boiska wielofunkcyjne, beach soccer – będzie mogło jednocześnie przebywać maksymalnie 14 osób + 2 trenerów .
-Pełnowymiarowe boiska: będzie możliwość podzielenia boiska pełnowymiarowego na dwie części. Wówczas na każdej połowie będzie mogło w tym samym momencie przebywać 16 osób + 3 trenerów. = 32 trenujących i 6 trenerów Przy podziale pełnowymiarowego boiska należy zachować 5-cio metrową strefę buforową.
(więc z każdej ofercie skierowanej do Państwa, będzie ta zmiana zaznaczona)

ATRAKCJE DODATKOWE:
-W ośrodku będzie funkcjonował sklepik gdzie będzie można kupić napoje i przekąski (z zachowaniem wszystkich obecnych zasad bezpieczeństwa)

BASEN na terenie ośrodka:
-Aby zachować maksimum bezpieczeństwa, jednocześnie z basenu (do odwołania) będzie mogła korzystać jedna grupa. Basen będzie dzielony na godzinne bloki, zapisy na basen u koordynatora ośrodka przez kierownika/wychowawcę.
-Na Basenie znajdującym się na terenie Ośrodka Banderoza, NIE obowiązują bransoletki i klucze do szafek oraz nie ma kasy biletowej.
-Do odwołania – wyraźne oznaczenie strefy czekania, nakaz zakrywania ust i nosa (poza kąpielą), utrzymany dystans społeczny, prowadzenie regularnej dezynfekcji powierzchni wspólnych takich jak klamki, drzwi, uchwyty szafek, półki, ławki, włączniki światła, kurki baterii, poręcze, schody, powierzchnie sanitarne i wokół basenów. Wyposażenie obiektu w dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk przy wejściu

SAUNA i SIŁOWNIA :
– Dozwolone jest korzystanie z sauny i siłowni (zewnętrznej i wewnętrznej) z zachowaniem reżimu sanitarnego (regulaminy przy każdym z obiektów, bieżąca dezynfekcja sprzętu.
– ograniczenie liczby osób korzystających w jednym czasie z saun do 2 osób jednocześnie,
– Sauna z temp. powyżej 60oC,
– obowiązkowe korzystanie z saun boso, bez okrycia wierzchniego za wyjątkiem ręcznika (drzwi do sauny muszą pozostać zamknięte w celu utrzymania żądanej temperatury).