Capoeira w Poznaniu, Klub Sportowy Capoeira Camangula Poznań

Capoeira jest brazylijską sztuką walki, która łączy w sobie elementy sztuki walki , akrobatyki, muzyki oraz kultury afro-brazylijskiej. Akrobatyka Poznań zyskała nowe miejsce, gdzie można nauczyć się nie tylko salta, ale również innych elementów charakterystycznych dla capoeiry lub parkour. Jest to szereg trików, elementów akrobatycznych dla początkujących, zaawansowanych, jak również dla dzieci Poznań. Jednakże Capoeira jest w 100% sztuką walki, która zawiera w sobie wszystkie kopnięcia występujące w innych sztukach walki, a dodatkowo te, które są charakterystyczne tylko dla Capoeiry.  Sztuki walki dla dzieci rozwijają od najmłodszych lat ich elastyczność, koordynację ruchową, dyscyplinę oraz hart ducha, tak bardzo przydatny w życiu.

Poznański klub sportowy powstał w 2008 r i jest częścią największej obecnie grupy w Polsce, czyli Grupo de Capoeira Camangula, która ma swoje filie w Niemczech i kolebce Capoeiry, czyli Brazylii. Zrzesza wielu członków w ponad 40 sekcjach na terenie kraju, od dzieci poprzez uczniów szkół średnich i  student poznań, aż po osoby w średnim wieku. Zajęcia w Poznaniu prowadzi instruktor z ponad 19-letnim doświadczeniem zdobytym na terenie Europy i Brazylii, dwukrotny zdobywca pierwszego miejsca w 2006 i 2007 r w Ogólnopolskich Zawodach Capoeira w Ustce. Założycielem i opiekunem Grupy Capoeira Camangula jest brazylijski mistrz mestre Nem. W ciągu roku poznański klub sportowy organizuje 3 wydarzenia, na których trenujemy bezpośrednio pod okiem naszego mistrza. Są to: Spotkanie z Kulturą Brazylijską i promocja na stopnie (Batizado e troca de cordas), letni obóz sportowy (Encontro de verao) oraz jesienne warsztaty (Aula de Capoeira). Na każdym z wymienionym wydarzeniu jest obecny nasz mistrz, założyciel grupy Capoeira Camangula. Oprócz tych wydarzeń mamy możliwość uczestniczenia właściwie co miesiąc w warsztatach organizowanych przez kluby sportowe z innych miast. To wyróżnia naszą grupę z pośród innych grup Capoeiry w Polsce, że mamy bardzo dobry kontakt z naszym mistrzem i możliwość częstego trenowania pod jego okiem w Polsce, Europie oraz w centrum treningowym w Brazyli (Belo Horizonte, Minas Gerais).

Każdy student znajdzie coś dla siebie na zajęciach samba Poznań 🙂 

Nasz Klub oprócz systematycznych treningów capoeiry propaguje kulturę afro-brazylijską, czyli jej różnych elementów tj. Maculele (afrykański taniec z pałkami), samba. Organizujemy lekcję z instruktorkami samby, ale sami też uczestniczmy w kursach, warsztatach itp. Organizujemy festy brazylijskie, na których oprócz samba poznań tańczymy również Forró (brazylijski taniec podobny do salsy). Rozwijamy się również muzycznie na warsztatach batucady, czyli nauki gry na bębnach prowadzonych przez profesjonalistów. W klubie są organizowane również systematycznie lekcje muzyczne zarówno gry na instrumentach do capoeiry (atabaque, pandeiro, berimbau oraz agogo) jak i śpiewu.

Sztuka walki w Poznaniu dla młodzieży i dzieci, trening dla początkujących

Capoeira jest świetną formą spędzenia wolnego czasu dla młodzieży i dzieci w Poznaniu. Nasz Klub Sportowy oferuje oprócz samej sztuki walki, którą jest Capoeira, alternatywę dla spędzania wolnego czasu z osobami z nieciekawego środowiska, uzależnieniom od używek, spędzania zbyt dużej ilości czasu przed komputerem, z telefonem czy tabletem. Trening
brazylijskiej sztuki walki Capoeira dla początkujących
to również poznawanie nowej kultury, nauka podstaw języka portugalskiego, podróże (wyjazdy na warsztaty, obozy), poznawanie ciekawych osób, którzy są wzorem i inspiracją dla młodych osób. Staramy się edukować poprzez sport, zaszczepiać zdrowy hart ducha oraz zamiłowanie do aktywności fizycznej. Uważamy, że to bardzo ważne w obecnych czasach. Treningi Capoeiry to również nauka szacunku do drugiej osoby, człowieka oraz praca w grupie. Zapraszamy na nabór w Poznaniu, który notabene trwa cały rok.