Prowadzący

Magrão Capoeira Poznań

 

Marcin Kita – “instrutor Magrão” (Poznań) -magister materiałoznawstwa i informatyki na wydziale technicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od najmłodszych lat interesował się sportem. Zainspirowany filmem “Only the strong” swoje pierwsze kroki w capoeira stawia w Będzinie w listopadzie 2000 roku. Po rozpadzie tej sekcji zaczął trenować w Katowicach, Gliwicach, Bytomiu i Chorzowie. Później kontynuował treningi w swoim rodzinnym mieście Sosnowcu pod okiem prof. Biscoito i Formiga. Najdłużej trenował w Sosnowcu w Centrum Sportowym Capoeira pod okiem prof. Biscoito. W roku 2006 uczestniczy w największych warsztatach Capoeira w Europie (Bilbao, Hiszpania). Dwukrotnie zdobywał pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Capoeira w Ustce w 2006 i 2007 roku. W 2008 roku uzyskał stopień Monitora podczas Easter Meeting w Krakowie. Prowadzi dwie sekcje capoeira w Myszkowie i Poznaniu, gdzie obecnie mieszka. Uczestnik wielu warsztatów prowadzonych przez brazylijskich mistrzów na terenie Polski(Katowice, Warszawa, Kraków, Gdynia, Wrocław, Częstochowa, Poznań, Gniezno, Ustka itp.) oraz poza granicami kraju (Niemcy, Czechy, Austria, Hiszpania, Brazylia). W 2010 i 2012 roku w ramach podnoszenia kwalifikacji oraz poznania kultury brazylijskiej odbył 6 tygodniową podróż do Brazylii. Trenował m.in.w Centro de Treinamento w Belo Horizonte (MG) i Sao Paulo (SP). Uczestnik warsztatów w Goiania, Belo Horizonte oraz Sete Lagos (MG). W 2011 roku odbył szkolenie zrealizowane przez Centrum Sportowe Capoeira w Sosnowcu pt.: “Monitorowanie oraz trening motoryki podstawowej w ramach prewencji stanów przeciążeniowych w sportach walki”. W kwietniu tego samego roku otrzymał stopień graduado podczas Easter Meeting w Hamburgu. W 2013r podczas International Encontro da Pascoa w Hamburgu otrzymuje promocję na stopień estagario instrutor od mestre Nem, a cztery lata później w 2017 promocję na stopień instrutor.
Od 2009 r. równolegle trenuje brazylijskie jiu-jitsu. Obecnie posiada pas brązowy. Uczęszczał również na treningi Muay Thai. Posiada licencję instruktora samoobrony wydaną przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Mikołaj Noszczyk – monitor Raio (Myszków)
– Od zawsze interesowałem się sportem, głównie sztukami walki. Przygodę z capoeira zacząłem w styczniu 2006 roku w Myszkowie pod okiem Estagario Instrutor Magrao. Uczestniczyłem w wielu warsztatach capoeira prowadzonych przez brazylijskich mistrzów na terenie Polski (Katowice, Sosnowiec, Poznań, Częstochowa, Ustka). W 2015 roku podczas Encontro Mandinga Camangula Mandinga w Hamburgu otrzymałem stopień monitor. Capoeira jest w pewnym sensie moim sposobem na życie, pozwala oderwać się od rzeczywistości. Treningi nie tylko rozwijają nasze umiejętności fizyczne lecz także dzięki nim poznajemy nowych ludzi, miejsca, kulturę. Capoeira uczy szacunku i odpowiedniego zachowania, co przydało by się każdemu.

 

WP_20170524_19_14_46_Pro_LI

 

Krzysztof Nowak – monitor  Gato (Poznań) – trenować capoeirę zacząłem w 2004 roku. Praktycznie ćwiczę od początku powstania sekcji Camangula w Poznaniu. Na pierwsze zajęcia pojechałem z bratem nie mając wcześniej pojęcia, co to jest za dziedzina sportu i co mnie czeka. Krok po kroku odkrywałem piękno tego sportu zagłębiając się w kulturę brazylijską. Pomimo tylu lat treningów wciąż jeszcze jest przede mną wiele do odkrycia. Cały czas intensywnie trenuję, uczestniczę w warsztatach w wielu miastach na terenie Polski oraz poza jej granicami, aby móc w dalszym ciągu rozwijać swoje ciało do jeszcze większych granic możliwości oraz poznawać jak również aktualizować zmieniające się trendy w tym sporcie. Od 2008 roku trenuję pod okiem instruktora Magrão. W kwietniu 2017 roku roku otrzymałem stopień monitor podczas Easter Meeting w Hamburgu, który jest pierwszym stopień instruktorskim.


camangula

20170415_173133

One thought on “Prowadzący

Comments are closed.