Kadra instruktorska

Magrão Capoeira Poznań

Marcin Kita – “instrutor Magrão” (Capoeira Poznań) -magister materiałoznawstwa i informatyki na wydziale technicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od najmłodszych lat interesował się sportem. Zainspirowany filmem “Only the strong” swoje pierwsze kroki w capoeira stawia w Będzinie w listopadzie 2000 roku. Po rozpadzie tej sekcji zaczął trenować w Katowicach, Gliwicach, Bytomiu i Chorzowie. Później kontynuował treningi w swoim rodzinnym mieście Sosnowcu pod okiem prof. Biscoito i Formiga. W roku 2006 uczestniczy w największych warsztatach Capoeira w Europie (Bilbao, Hiszpania). Dwukrotnie zdobywał pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Capoeira w Ustce w 2006 i 2007 roku. W 2008 roku uzyskał stopień Monitora podczas Easter Meeting w Krakowie. W tym samym roku otwiera Klub Sportowy Capoeira Camangula w Poznaniu. Uczestnik wielu warsztatów prowadzonych przez brazylijskich mistrzów na terenie Polski (Katowice, Warszawa, Kraków, Gdynia, Wrocław, Częstochowa, Poznań, Gniezno, Ustka itp.) oraz poza granicami kraju (Niemcy, Czechy, Austria, Hiszpania, Brazylia). W 2010 i 2012 roku w ramach podnoszenia kwalifikacji oraz poznania kultury brazylijskiej odbył 6 tygodniową podróż do Brazylii. Trenował m.in.w Centro de Treinamento w Belo Horizonte (MG) i Sao Paulo (SP). Uczestnik warsztatów w Goiania, Belo Horizonte oraz Sete Lagos (MG). W 2011 roku odbył szkolenie zrealizowane przez Centrum Sportowe Capoeira w Sosnowcu pt.: “Monitorowanie oraz trening motoryki podstawowej w ramach prewencji stanów przeciążeniowych w sportach walki”. W kwietniu tego samego roku otrzymał stopień graduado podczas Easter Meeting w Hamburgu. W 2013r podczas International Encontro da Pascoa w Hamburgu otrzymuje promocję na stopień estagario instrutor od mestre Nem, a cztery lata później w 2017 promocję na stopień instrutor.
Od 2009 r. równolegle trenuje brazylijskie jiu-jitsu. Obecnie posiada pas brązowy. Uczęszczał również na treningi Muay Thai. Posiada licencję instruktora samoobrony wydaną przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu.

W listopadzie 2019r uczestniczył w IX otwartych mistrzostwach Europy w Capoeira zorganizowanych przez grupę Vem Câmara Capoeira e Libercu (Czechy), podczas których zajął 3 miejsce w najwyższej kategorii (stopnie instruktorskie).

WP_20170524_19_14_46_Pro_LI

Krzysztof Nowak – monitor  Gato (Poznań) – trenować capoeirę zacząłem w 2004 roku. Praktycznie ćwiczę od początku powstania sekcji Camangula w Poznaniu. Na pierwsze zajęcia pojechałem z bratem nie mając wcześniej pojęcia, co to jest za dziedzina sportu i co mnie czeka. Krok po kroku odkrywałem piękno tego sportu zagłębiając się w kulturę brazylijską. Pomimo tylu lat treningów wciąż jeszcze jest przede mną wiele do odkrycia. Cały czas intensywnie trenuję, uczestniczę w warsztatach w wielu miastach na terenie Polski oraz poza jej granicami, aby móc w dalszym ciągu rozwijać swoje ciało do jeszcze większych granic możliwości oraz poznawać jak również aktualizować zmieniające się trendy w tym sporcie. Od 2008 roku trenuję pod okiem instruktora Magrão. W kwietniu 2017 roku roku otrzymałem stopień monitor podczas Easter Meeting w Hamburgu, który jest pierwszym stopień instruktorskim.

camangula
20170415_173133