Capoeira w Poznaniu

Klub Sportowy Capoeira Camangula Poznań

Jest częścią największej obecnie grupy “Grupo de Capoeira Camangula“, powstał w 2008 r. i jest jedną z czterdziestu w Polsce, Niemczech i oczywiście Brazylii. Zrzesza wielu członków, od dzieci poprzez uczniów szkół średnich i  student poznań, aż po osoby w średnim wieku. Zajęcia w Poznaniu prowadzi instruktor z ponad 18-letnim doświadczeniem zdobytym na terenie Europy i Brazylii, dwukrotny zdobywca pierwszego miejsca w Ogólnopolskich Zawodach Capoeira w 2006 i 2007 r. Posiada także licencję instruktora samoobrony wydaną przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu.

Każdy student Poznań znajdzie coś dla siebie na zajęciach samba Poznań 🙂 

Nasz Klub oprócz systematycznych treningów capoeiry propaguje kulturę afro-brazylijską poprzez praktykowanie Maculele (taniec) oraz samby. Organizujemy lekcję z instruktorkami samby, ale sami też uczestniczmy w kursach, warsztatach itp. Organizujemy festy brazylijskie, na których oprócz samba poznań tańczymy również Forró (brazylijski taniec podobny do salsy). Rozwijamy się również muzycznie na warsztatach batucady, czyli nauki gry na bębnach prowadzonych przez profesjonalistów. W Klubie są organizowane również systematycznie lekcje muzyczne zarówno gry na instrumentach do capoeiry (atabaque, pandeiro, berimbau oraz agogo) jak i śpiewu.

Akrobatyka Poznań

Capoeira to również akrobatyka, na którą poświęcamy oddzielny trening na salce z matami. Są to zajęcia akrobatyczne od podstaw, a wraz z poziomem zaawansowania również bardziej wymagające ewolucje. Kto może trenować ? Każdy bez względu na formę i sprawność. Przekonaj się, że jest również dla Ciebie.
Capoeira Camangula Poznań 31