Capoeira dla początkujących, trening dla początkujących od podstaw

Co to jest Capoeira? Capoeira jest brazylijską sztuką walki, która łączy w sobie elementy tańca, muzyki, rytmu, sztuki walki, samoobrony, gimnastyki i akrobatyki. Dzięki temu, każdy w capoeirze znajdzie coś dla siebie. Jak w każdej innej sztuce walki ważny jest też szacunek do nauczyciela oraz osób ćwiczących.

Czy wiek w Capoeira ma znaczenie? Kiedy można zacząć trenować?

Spędź aktywnie czas w Poznaniu! Capoeirę można zacząć trenować w każdym wieku. Ważne jest zaangażowanie i czas poświęcony na trening. Wszystkim, którzy zaczynają swoją przygodę z capoeira oferujemy grupy dla początkujących lub trening indywidualny. Zapisując się na zajęcia od samego początku otrzymamy wsparcie od osoby prowadzącej zajęcia, tak aby komfortowo dopasować się do grupy osób już ćwiczących. Pozwala to na dołączenie do zajęć bez względu na porę roku. Dzięki indywidualnemu podejściu do osób zapisujących się na zajęcia, zarówno u dzieci jak i osób dorosłych już po miesiącu widoczna jest poprawa kondycji oraz sprawności fizycznej. A to dopiero początek 🙂

Do kogo są skierowane zajęcia? Czy tylko dla dzieci ?
Czy treningi capoeiry są dla każdego?

Każdy może trenować capoeirę. Nie ma tu znaczenia wiek, płeć czy kolor skóry. Trening dla początkujących jest z podziałem na grupy: dziecięca oraz młodzież i dorośli. Zachęcamy do wspólnego trenowania rodziców ze swoimi dziećmi, co buduje relację i zapewnia mnóstwo dobrej zabawy. Jest to też sposób na poprawę sprawności fizycznej nie tracąc czasu na dojazdy. Początki są zawsze trudniejsze, gdyż każdy z nas ma inne predyspozycję. Z czasem jednak poprzez regularne trenowanie nasza kondycja, naciąg i wytrzymałość poprawiają się. Poza tym capoeira jest różnorodna i wszechstronna, dlatego każdy w niej znajdzie coś dla siebie. Zajęcia zawierają elementy jogi (streaching), muzykę, ćwiczenia wzmacniające sylwetkę, ćwiczenia poprawiające wydolność oraz wytrzymałość, ale również elementy kultury afro-brazylijskiej. Dodatkowo tańczymy sambę, brazylijskie Forró i wiele więcej.

Jak wygląda trening Capoeira dla dzieci, a jak wygląda trening początkujących dla 
młodzieży i dorosłych?

Treningi capoeira dla dzieci w Poznaniu to połączenie gier i zabaw ruchowych z elementami capoeiry. Treningi trwają 60 min, ale są nie mniej intensywne jak dla dorosłych. Zajęcia rozpoczynają
się solidną rozgrzewką, czyli ćwiczeniami wzmacniającymi i rozciągającymi. Często na rozgrzewce bawimy się w berka, który zawiera elementy capoeiry. Oprócz berka są to też różne gry i zabawy z elementami capoeiry. Dalszym etapem jest trening technik capoeiry. Są to zarówno kopnięcia, uniki, przejścia jak również trening akrobatyczny. Schemat treningu dla dorosłych jest zbliżony, jednak intensywniejszy i dopasowany do poziomu zaawansowania. Zapraszamy na pierwsze, bezpłatne zajęcia. Przekonaj się, że Capoeira jest również dla Ciebie!

—–>Zapisy na zajęcia <—–

Poniżej klip umieszczony na naszym kanale Capoeira Youtube:

One thought on “Capoeira dla początkujących, trening dla początkujących od podstaw

Comments are closed.